Kiedy włosy wypadają, czyli jak radzić sobie z łysieniem

Z całą pewnością włosy są tym, co dodaje nam urody. Odnosi się do zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Wpływają na naszą pewność siebie, pozwalają wyrazić siebie. Normą jest utrata od stu do stu pięćdziesięciu włosów w ciągu doby. Nie należy się tym martwić. Kiedy jednak zauważymy, że włosów wypada znacznie więcej, mamy powód do niepokoju. Być może bowiem rozpoczął się właśnie proces łysienia. Czym jest łysienie? Dlaczego się pojawia? Czy można je zatrzymać? Na te i inne pytania postaramy się udzielić odpowiedzi – https://www.e-lysienie.pl/ .

Problem, który dotyka różne osoby
Łysienie to nic innego, jak po prostu wypadanie włosów. Dolegliwość ta występuje dzisiaj coraz częściej. Wbrew obiegowej opinii nie atakuje ona wyłącznie dorosłych mężczyzn. Z łysieniem walczą również kobiety, a nawet dzieci. Może ono przebiegać okresowo, długoterminowo bądź mieć charakter trwały. Nierzadko łysienie prowadzi do trwałej utraty wszystkich włosów albo na pewnej powierzchni skóry głowy, albo na całej jej powierzchni. Łysienie pociąga za sobą zdecydowanie większe konsekwencje niż tylko te natury estetycznej.

Co się z nami dzieje, kiedy wypadają nam włosy?
Mówiąc o łysieniu, koniecznie należy wspomnieć, że jest to poważny problem , który wpływa nie tylko na nasz wygląd. Utrata włosów odbija się bardzo mocno na poczuciu własnej wartości. Sprawia, że nasza samoocenna bardzo często zostaje bardzo mocno obniżona. Taka gwałtowna zmiana wyglądu prowadzi często do wycofywania się z kontaktów społecznych, izolowania się. Bardzo dużo osób decyduje się nawet na porzucenie pracy. Osoby łysiejące rezygnują ze spotkań z przyjaciółmi, unikają wychodzenia z domu nawet w tak codziennych sprawach, jak zrobienie zakupów. Dlatego tak istotne jest, aby w porę zauważyć problem i zacząć reagować wtedy, kiedy leczenie może jeszcze pomóc.

Co jest powodem łysienia?
Specjaliści zgodnie twierdzą, że trudno wskazać jedną przyczynę prowadzącą do wypadania włosów. Bardzo często za utratą włosów stoją takie problemy, jak:
-niedobory witaminy D3;
-niedobory ferrytyny;
-zbyt niski poziom kwasu foliowego.
Łysienie jest problemem atakującym często osoby cierpiące na choroby tarczycy (tak niedoczynność, jak i nadczynność, a także choroby autoimmunologiczne tarczycy). Do wyraźnej utraty włosów może doprowadzić mocny stres, przegrzanie oraz wychłodzenie organizmu. Specyficzną odmianą łysienia jest łysienie androgenowe, które wbrew pozorom nie dotyka tylko mężczyzn. Związane jest ono ze zbyt dużą reaktywnością receptorów androgenowych , które znajdują się  przy mieszkach włosowych. Ten typ łysienia ma w przeważającej liczbie przypadków podłoże genetyczne. Niestety, nie można go wyleczyć. Należy jednak pamiętać, że właściwie dobrane leczenie może znacznie spowolnić postęp choroby.

Dostępne obecnie metody leczenia
Wyróżnia się dwa rodzaje łysienia: androgenowe oraz telegenowe. Należy pamiętać, że każde z nich wymaga zastosowania innego leczenia. Preparaty, które dostępne są powszechnie bez recepty mogą przynosić poprawę w jednym typie łysienia, a szkodzić w drugim, prowadząc do nasilenia problemu. Dlatego tak ważne jest, aby leczenie było ustalone indywidualnie ze specjalistą. Tylko właściwie postawiona diagnoza oraz odpowiednio dobrane środki pozwalają mieć nadzieję na osiągnięcie sukcesu w leczeniu. Zabiegiem, który daje naprawdę satysfakcjonujące efekty jest mezoterapia igłowa skóry głowy. W skórę głowy wstrzykuje się specjalnie skomponowane substancje, których rolą jest odbudowa cebulek włosowych, dostarczenie substancji odżywczych oraz stymulujących. Bardzo dobrze sprawdza się podanie osocza bogatopłytkowego, które od dawna robi furorę nie tylko w przypadku problemów z wypadaniem włosów. Poleca się także karkoksyterapię, która poprawia mikrokrążenie i podnosi skuteczność innych metod. Metodą, która także przynosi dobre efekty jest laseroterapia. Jest ona stosowana nie tylko w leczeniu łysienia, ale również licznych chorób neurologicznych. Jeśli łysienia nie udało się w porę zatrzymać, można zdecydować się na przeszczep włosów. To zabieg dzięki któremu znowu będzie można pochwalić się piękną fryzurą.

Łysienie to ogromny problem, którego pod żadnym pozorem nie należy lekceważyć. Dotknąć może każdego bez względu na wiek i płeć. Tym, co znaczące jest w jego leczeniu jest systematyczność i szybko podjęta terapia. Tylko wtedy można mieć nadzieję, że postęp choroby zostanie zatrzymany.

Dodaj komentarz